Úvod > Spravodajstvo > Šport > Judd Trump zvíťazil na World Grand Prix v snookeri a pripísal si tretí titul v sezóne

Judd Trump zvíťazil na World Grand Prix v snookeri a pripísal si tretí titul v sezóne

Dalšie články v kategórií

CHELTENHAM 11. februára (WebNoviny.sk) - Angličan Judd Trump sa stal víťazom bodovaného turnaja World Grand Prix v snookeri. Nasadená šestka Trump zvíťazil 10:6 v nedeľňajšom finále nad krajanom Alim Carterom. Víťaz podujatia získal odmenu vo výške 100-tisíc britských libier, zdolaný finalista 40-tisíc GBP.

Dvadsaťdeväťročný Trump si na svoje konto pripísal tretí titul v aktuálnej sezóne. Predtým triumfoval na podujatiach Northern Ireland Open a The Masters. Zároveň nadviazal na svoj triumf z premiérového ročníka World Grand Prix, ktorý sa konal v roku 2015 ešte ako nebodovaný turnaj.

Na podujatí v anglickom Cheltenhame viedol Trump po prvej časti nedeľňajšieho finále 6:3, vo večernej časti dokázal Carter znížiť na 6:7 z jeho pohľadu. Posledné tri framy však patrili Trumpovi.

"Ali na mňa vyvíjal tlak počas celého zápasu. Musel som predviesť svoje maximum. Všetky úspechy sú výsledkom tvrdej práce. Vďaka patrí aj môjmu bratovi, s ktorým sú moje súčasné tréningy ešte náročnejšie ako nikdy predtým," povedal Trump, cituje ho portál BBC.

World Grand Prix v snookeri  • Cheltenham, Anglicko:


Finále:
Judd Trump (Angl.-6) - Ali Carter (Angl.-17) 10:6

Semifinále:
Ali Carter (Angl.-17) - Siao Kuo-tung (Čína-28) 6:0
Judd Trump (Angl.-6) - Barry Hawkins (Angl.-15) 6:5

Viac k témam: World Grand Prix v snookeri
Zdroj: Webnoviny.sk - Judd Trump zvíťazil na World Grand Prix v snookeri a pripísal si tretí titul v sezóne © SITA Všetky práva vyhradené.