Úvod > Spravodajstvo > Šport > Butorac, Číp i Goluža z Tatrana Prešov sa dostali do All Star tímu SEHA League

Butorac, Číp i Goluža z Tatrana Prešov sa dostali do All Star tímu SEHA League

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) - Tretia najlepšia sedmička v 8. ročníku hádzanárskej SEHA Gazprom League priniesla bohaté zastúpenie Tatrana Prešov. Do All Star tímu za november sa dostali až traja zástupcovia úradujúceho slovenského majstra.

 

Svojimi výkonmi upútali zostavovateľov hviezdneho tímu legionári - chorvátska pravá spojka Bruno Butorac, český pravý krídelník Tomáš Číp i chorvátsky tréner Slavko Goluža. Kým v septembri chýbali Prešovčania medzi ocenenými, v októbri sa ocenenie ušlo Brunovi Butoracovi a Janušovi Lapajnemu.

Najužitočnejší hráč za október Butorac si udržal fantastickú formu aj v novembri, v ktorom pomohol Tatranu k dvom víťazstvám - 7 gólmi v Niši proti Železničaru a 9 presnými zásahmi proti lídrovi PPD Záhreb, čím si vyslúžil nomináciu na post pravej spojky.

Český ľavoruký krídelník Číp sa tiež stará o silu prešovskej ofenzívy na pravej strane, na spomenutých výhrach sa podieľal štyrmi, resp. troma gólmi. Aktuálne je ligovým lídrom medzi strelcami gólov z rýchlych protiútokov (36).

 

Golužovi sa podarilo nájsť správnu rovnováhu v tíme, vďaka čomu úspešne účinkuje v SEHA League, v ktorej momentálne figuruje na 3. priečke zaručujúcej účasť na turnaji Final Four. Jeho zverenci víťazne zvládli oba novembrové súboje, keď svojich súperov zdolali o jedenásť (Niš) a desať gólov (Záhreb).

Do najlepšej sedmičky podľa jednotlivých postov za november sa dostali zástupcovia piatich klubov. Okrem trojice z Tatrana Prešov (Butorac, Číp, tréner Goluža) má v nej dvojnásobné zastúpenie Steaua Bukurešť (Stanescu, Johannson).

Po jednom hráčovi sú v ňom z chorvátskeho tímu Nexe Našice (Jaganjac), macedónskeho Vardaru Skopje (Vojvodič) a Izvidjač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny (Delič). Iba Butorac zopakoval svoje zaradenie do elitného výberu z októbra.

All Star tím SEHA Gazprom League


* november 2018


brankár Tudor Stanescu (Steaua Bukurešť) - ľavé krídlo Vedran Delič (Izvidjač Ljubuški), ľavá spojka Halil Jaganjac (Nexe Našice), stredná spojka Janja Vojvodič (Vardar Skopje), pivot Martin Johannson (Steaua Bukurešť), pravá spojka Bruno Butorac (Tatran Prešov), pravé krídlo Tomáš Číp (Tatran Prešov), tréner Slavko Goluža (Tatran Prešov)

Viac k témam: SEHA Gazprom League, Tatran Prešov
Zdroj: Webnoviny.sk - Butorac, Číp i Goluža z Tatrana Prešov sa dostali do All Star tímu SEHA League © SITA Všetky práva vyhradené.